Termiņdepozīts: kad bezdarbnieka nauda pelna naudu krīzes laikā.

Sāku domāt, kādēļ termiņdepozītu jau nenoguldīju agrāk, kad vēl bija pastāvīgi ienākumi. Lai vai kā, bet pēdējās nedēļas laikā sāku aktīvi meklēt iespējas iegūt papildus ienākumus. Laikā kad Latvijā bija treknie gadi, es īpaši ar kredītu ņemšanu neaizrāvos. Man vienkārši ļoti nepatīk būt kādām parādā, pat ja tā ir tikai aizņemšanās. Tādēļ, lai braucot uz Grieķiju, man nebūtu jāaizņemas nauda, gadījumā, ja vajadzētu, es izvēlējos izveidot mērķa krājkontu.

Termiņnoguldījuma plusi

Tā sanāca, ka naudu no krājkonta varēju noņemt tikai pēc brauciena, nezaudējot uzkrātos procentus. Atgriežoties Latvijā, vairākas dienas nevarēju saņemties, lai ieietu interneta bankas kontā, jo baidījos, ka būšu pārtērējies atvaļinājuma laikā. Tomēr liels bija pārsteigums, kad secināju, ka mans bankas konta saturs bija palicis gandrīz nemainīgs. Gandrīz, jo tomēr ceļa izdevumi bija.Tomēr tas lika apdomāt īstermiņa investīciju vai noguldījumu veikšanu, ko šodien veiksmīgi realizēju. Pēc mēneša vajadzēs salīdzināt teorētisko peļņu un praktiskos ienākumus no termiņdepozīta. Piemērā izmantoju noguldījumu kalkulatoru, ko piedāvā A/S Swedbank, kuras klients es esmu.

Termiņnoguldījums 2000Ls

Katrā ziņā, ja pēc mēneša viss būs kārtībā, tad varētu riskēt un noguldīt lielāku summu uz ilgāku laiku. Lai arī 8-11Ls nav liela summa (atkarīgs no noguldītās summas un ilguma), bet ar to var segt kādu rēķinu, piemēram, par gāzi, elektrību, mobilo tālruni.

Noguldījuma mīnusi

Nav jau labuma bez ļaunuma. Laikā, kad ir izdarīts noguldījums, depozīta summa ir iesaldēta – ar šo naudu brīvi rīkoties nevar, līdz ar to NAV IETEICAMS visu savu naudu noguldīt uz mēnesi, jo šādā gadījumā nav brīvi pieejamu līdzekļu. Vienīgais veids – lauzt noguldījuma līgumu. Iespējams, ka citās bankās ir citādi.

Kur iegulda valsts?

Interesanti, kur iegulda Latvijas valsts? (bez bēdīgi slavenās PAREX bankas) Cik zināms, izglītībā un zinātnē nē. Otrais pensiju līmenis, kurš arī liek apšaubīt savu vecumdienu nodrošinājumu, ņemot vērā šī brīža politiku ģimenes lietās.

PS krīze = dižķibele latviski.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 20. jūnijs

 
 

Jau 3 atsauksmes par Termiņdepozīts: kad bezdarbnieka nauda pelna naudu krīzes laikā.

rolandinsh

#1480

netīšām izdzēsās… Bet ko Ingus uzrakstīja, bija par summas sadalīšanu pa periodiem 1000Ls uz 6 mēnešiem un 500Ls uz 1 un 3 mēnešiem.

rolandinsh

#1481

atradu komentāra Backup :) Ingusa komantārs atjaunots

Izsakies arī Tu