… un prom uz ārzemēm?

Līdz pat pagājušā gada beigām biju domājis, ka visu laiku vēlēšos palikt Latvijā un te arī strādāt. Tomēr pēdējā laika sociālekonomiskie notikumi liek pārskatīt arī tādus piedāvājumus, kurus agrāk noraidīju, piemēram, darbs ārzemēs.

Lasi arī: mana dzīve un studijas Dānijā, kur devos studēt no 2014. gada 18. augusta.

Lai gan šobrīd vēl nesūdzos, tomēr pēdējās nedēļas laikā ļoti tiek apdomātas valstis uz kurām “varētu” aizbraukt pastrādāt un kādu laiku padzīvot. Iespējams tas saistīts ar to, ka aizvien vairāk nākas kontaktēties ar latviešiem ārzemēs vai tiem, kuri turp domā doties strādāt vai studēt. Māsa visus šos gadus ir aicinājusi uz Dāniju pa vasaru pastrādāt tos 3-4 mēnešus. Un iespējams, ka tuvākā gada laikā arī došos uz ārzemēm, ja ne uz Dāniju studēt, tad vismaz pastrādāt. Līdz šim esmu atteicies, ticot Latvijas valstij, un aizbildinājies ar saistībām Latvijā, agrāk tā bija biedrība “radošā apvienība MYSTYLe art“, vēlāk darba (stabilas/pastāvīgas?) attiecības. Tomēr šobrīd mani “aptur” tikai otra pusīte – draudzene. Lai gan… ne tik traki, jo mudina apdomāt šādu iespēju.

Un tomēr… ir jābrauc kamēr to var atļauties. Lai nav lidmašīnas biļetei jāaizņemas nauda no vecākiem vai draugiem, nezinot vai tik drīz varēs atdot. Pirmais mēnesis tomēr pēc aizbraukšanas ir jāapmaksā pašam – dzīvošana, ēšana un sabiedriskais transports.

Latvija, Norvēģija, Dānija, Zviedrija

Dānija, Zviedrija un Norvēģija

Jau pirms neilga laika arī Reinis Traidās rakstīja par labāko valsti, kurā dzīvot. Un gandrīz visam rakstītajam arī piekrītu. Pagaidām ir izkristalizējusies tieši Skandināvija – Dānija, Zviedrija un Norvēģija.

Kāpēc Dānija? Jo tur dzīvo un strādā māsa. Darbojoties ap jauno StudyStart.lv mājas lapu, esmu izlasījis arī daļēji tās saturu, sevišķi praktiskās informācijas sadaļu.

Ja vēl kādu laiku domāju par Grieķiju, kurā esmu arī dzīvojis kādu laiku, tomēr līdzīgi kā Latvijā, tur ir (daudzas/dažas?) nesakārtotas lietas valsts pārvaldē. Grieķijā tieši grieķiem ir vairāk priekšrocības un ļoti vēlams zināt grieķu valodu, arī iebraucējiem var klāties un klājas labi (vismaz kādai daļai), BET ir tomēr ierobežojumi. Lai arī ir bezmaksas izglītība, tā ir grieķu valodā, bet angļu valodā ir jāpiemeklē studiju programmas.

Latvijā nav tik slikti

Latvijā nav tik slikti, lai brauktu prom, bet nav arī tik labi, lai būtu vēlme palikt. Nesaku, ka citur zāle zaļāka.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2018. gada 23. janvāris

 
 

Jau 11 atsauksmes par … un prom uz ārzemēm?

ThA-B

#1553

jā, piekrītu, blablablah.
Klau, tas tu vakar no sauriešiem dipināji rokrokā ar kādu meitēnu ap pusastoņiem vakarā?

rolandinsh

#1554

es dipināju mazliet vēlāk :)
Ap astoņiem…

ThA-B

#1555

oi, sajaucu. ap pusastonjiem tas autobus no centra izbrauc. Prieks sapazīties. es jums slāju aiz muguras un pēc tam vēl vilkos pa priekšu. Sīvo lieto? Volejbolu spēlē? Kamēr neesi uz Dāniju pazudis. Jebkurā gadījumā gribēju parunāties par to tavu ideju-mājaslapu cīruļdeju/vāverleju iedzīvotājiem :)

rolandinsh

#1556

rolandinsh

#1557

Sanāca tomēr nacionāli noskaņotus cilvēkus pakaitināt.

Šis rakst ievietots arī Diena.lv – http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/rolands

Shamanis

#1558

Palasījos tos komentārus dienā…
Cilvēki ir egoisti, arī tie "nacionāli" noskaņotie.
Vai nu pašiem iet labi, vai arī – māk tikai gudri runāt.

Ne viens ne otrs cilvēku veids nesapratīs, ka arī patriotiem "gribas ēst".
Bet Skandināvija tiešām liekas tā opcija, kas varētu būt tuvāka.

Kāpēc ne Somija?

rolandinsh

#1559

Par Somiju: nav nekas labs vai slikts dzirdēts, tāda neitrāla attieksme. Savukārt nosauktās valstis ir ar "medusmaizēm un piena upēm" :D
Ja nopietni, tad
Zviedrija – Viegli nokļūt ar lidmašīnu (kamēr vēl Ryanair brauks uz Latviju) vai prāmi.
Dānija – Rakstā nosaukti jau iemesli
Norvēģija – bija draudzenes iespējamā izvēle. Līdzīga kā Somijai: polārās naktis un skaistie skati. Ne jau par ceļojumu domāju, bet pastrādāšanu un padzīvošanu. Mana attieksme ir neitrāla.

Guigo

#1561

Tas ir skērī, ka arī Tu apdomā doties prom :) Izlasīju arī Reiņa rakstu.
Negribi ka pārpublicēju ar atsauksmi un linku Tavu rakstu te – http://www.xn--darbsrzems-yfb4t.lv ?

rolandinsh

#1563

iebildumu nav, bet labāk tajā versijā, kas ir http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/rolands… (ar atsauci uz šo rakstu :) ) vai labāk ar papildinājumu no manas puses.
Sazinies: http://www.rolandinsh.lv/blog/kontakti/

Pēteris

#1562

Ja nav noslēpums, tev ir skandināvu valodas zināšanas vai kāds ir plāns tur strādāt?

rolandinsh

#1564

Rakstot rakstu, bija tikai doma par došanos, nevis reālu pārcelšanos – "kā būtu, ja būtu".
Valodas zināšanas šobrīd – nekādas, bet es ļoti ātri apgūstu valodas. Piemēram, Grieķijā pusgada laikā jau varēju sarunāties, nelietojot īpaši grieķu valodu ikdienā.

Jā, uzskatu, ka valodas barjera jebkurā valstī ir un būs šķērslis…

Izsakies arī Tu