Vārda MYSTYLe art vēsture

Neizstāstītais stāsts par MYSTYLe art vārda rašanās vēsturi.

Vārds ir valodas centrālā vienība. Var būt dažādi vārdi. Tos iedala lietvārdos (galvenokārt apzīmē priekšmetu vai kādu ķermeni), īpašības vārdos (šie vārdi kaut ko raksturo), darbības vārdos (apzīmē kādu darbību vai procesu), vietniekvārdos, apstākļa vārdos, saikļos un partikulās. [resurss: wikipedia.org]

Apsverot veidot jaunu nevalstisko organizāciju, tai ir nepieciešams vārds. Ja ar mērķa izvirzīšanu problēmu nebija (paldies Lindai par precīzu definēšanu, atrodot īstos vārdus). Visu laiku nepamet sajūta, ka ir jāizvērtē jau iepriekšējās izveidotās organizācijas (biedrība “radošā apvienība MYSTYLe art“) darbība, pārvaldes forma un citas lietas. Pirms divām dienām tieši pirms aizmigšanas rādās arī iespējamās jaunās organizācijas nosaukums. Tagad nosaukumam ir jāļauj padzīvoties domās, lai “nosēžas” vai lido tālāk…

MYSTYLe art

Man liekas, ka nekur tā arī netika uzrakstīts, kā radās iepriekšējās organizācijas nosaukums un kas ar to bija domāts. Ja tāds ir vai bija, tad esmu jau piemirsis. Tomēr dīvaini šo rakstīt, kad vairs neesmu organizācijas biedrs, bet labāk vēlāk, nekā nekad.

Lai arī izlasot nosaukumu, liekas, ka tas ir pašizskaidrojošs, sadalot atsevišķos 3 vārdos – “my“, “style“, “art“, jeb tulkojumā “mana stila māksla” (lai arī ar vārdu stils bija domāts tā plašākajā nozīmē). Tā vai citādi, ar vārda izrunu vienmēr bija problēmas. Tagad skatos un priecājos, ka pēc 7 gadiem redzu to rakstām pareizi arī citur, nejaucot ne ar ko mistisku (mystical art) vai citiem. Jau tad bija radusies doma par e-art.lv, diemžēl tajā laikā šāds domēns maksāja pietiekami dārgi, lai maksātu padsmit latus gadā par domēnu un vēl par hostingu, kas arī 2000. gadā nebija lēts, ņemot vērā, ka skolnieki jau nepelna. Tā arī radās e art beigās. Jau iestājoties Latvijas Universitātē, kad kopā ar skolas draugu Gunti (arī pirmā logo autors) vēlējāmies izveidot nelielu interešu grupiņu (jauniešu iniciatīvu “pēc papīriem”), nosaukums nebija tālu jāmeklē, jo tad uzskatījām, ka viss ko darām var tikt interpretēt kā māksla, tā arī radās nosaukums – MYSTYLe art. Vēlāk dažādos laikos un dažādās kompānijās apauga ar dažādiem prievārdiem un blakus-nosaukumiem, tomēr nosaukuma sakne saglabājās.

Jaunie vārdi un nosaukumi

Nav nekāds noslēpums, ka nākamā jauniešu iniciatīva arī būs saistīta ar līdzīgajām jomām, kādas ir biedrībai “radošā apvienība MYSTYLe art”. Un neizbēgama būs salīdzināšana ar to kā bija. Bet par to jau citu reizi, kad jau vajadzēs atbildēt uz šādiem izteikumiem.

Veiksmi radošajā darbībā visiem!


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2011. gada 1. aprīlis

 
 

Izsakies arī Tu