Velotrauma pēc ilgiem gadiem, traumpunkti un dakteri

Sanāca tā, ka pirms apmēram nedēļas, braucot ar velosipēdu pa Upesleju mazdārziņiem, iebraucu kādos dzelzs vārtos. Rezultātā tiku pie pārsistas virslūpas, mazākām traumām uz deguna un uzacs. Labi, ka draudzenes mamma ir medicīnas darbiniece, kurai traumu apkopšana ir ikdiena. Tika sniegta pirmā palīdzība – apstrādātas brūces. Bija arī doma mājas apstākļos sašūt, bet diemžēl (medicīnas) diegu mājās nebija, tādēļ tika nolemts braukt uz Rīgu, jo Tuvākais traumpunkts(?) Ulbrokā ir slēgts un Upesleju doktorātā ir ir tikai zobārstniecības kabinets. Ir vakars, tuvākais autobus uz Rīgu 21:15. Lieki piebilst, ka atpakaļ uz Upeslejām varēs tikt tikai ar taksi. Necerot uz atbildi, tomēr pajautāju arī twitterī. Atbildēja Radio SKONTO @RadioSkonto.

Šo rakstu cilvēki sākuši apmeklēt meklējot traumpunktus, iespējams noderīga saite, ko atradu meklējot informāciju rakstam- http://registratura.lv/lv/search/?w=traumpunkts (pēdējo reiz pārbaudīta 2012. gada 3. jūnijā)

Twitterī: Ir kāds traumpunks Ulbrokas tuvumā?

Izrādās, ka Rīgas 1. slimnīcā traumatologs ir tikai līdz 12:00 dienā (budžeta apcirpšana?), tādēļ tika ieteikts doties uz Gaiļezera slimnīcu, Dzirciema ielas iestādi vai  Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (Duntes iela 22). Zvanot uz Gaiļezeru, neviens necēla klausuli apmēram 15.minūtes. Nākamais zvans uz Duntes ielu, kur mani varot pieņemt, bet labāk, lai braucot uz Dzirciema ielu. Tomēr pārjautājot vai mani var pieņemt vai ne, atbildēja, ka var. Izklausījās, ka ļoti negribīgi.

Ierodoties traumpunktā, pagaidīju kamēr dakteris atbrīvosies, lai varētu mani pieņemt. Pieņēma, samaksāju savus 8Ls (5Ls+3Ls pacientu iemaksa), sašuva un novēlēja iegriezties biežāk. Pēc jautājuma vai palikšot rētas, saņēmu cienīgu atbildi: “Rētas daiļo vīrieti“, kas lika iedomāties ne to labāko rezultātu, ko arī pamanīju tikai vēlāk, esot mājās – nenoskūts laukums ap rētu un sašūts ar “ķermenim paredzētajiem diegiem”.

Tieši šādu traumu dēļ aizgāju reiz no velosporta un vēlāk arī no kurjeriem. Strādājot par velokurjeru, jau otrajā vai trešajā dienā nokļuvu Rīgas 1. slimnīcā un biju vairāk apmierināts ar aprūpi.

Lai gan…

…skatoties uz šo visu no cita leņķa, vajag vairāk rūpēties par savu un citu drošību, lai uz traumpunktiem* vispār nevajadzētu braukt. Man nepaveicās. Joprojām nezinu vai vaina bija velosipēdā (mazāk ticams) vai vakara krēslai, kuras laikā vārtu pārlikni pamanīju tikai pēdējā brīdī, bet par vēlu… Ceļot galvu uz augšu, lai paskatītos, kas manai sejai tuvojas, pārsitu lūpu, nobrāzumi uz rokām un sejas. Diez kā būtu beidzies, ja “brauktu kā trakais” un pirms vārtiem vispār nebūtu nobremzējis.

Nu ko… turpmāk manu seju laikam rotās vīrišķīga rēta. Labi ka zobi palika vietā.

Velotraumas foto arhīvam!

Upeslejas. Rētas garums ap 4cm un platums 3-4mm.

Velotrauma
Velotrauma
šuves uz virslūpas
šuves uz virslūpas

PS. Arī Toms ir iestājies velotraumu pulciņā pirms dažām dienām


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2015. gada 30. maijs

 
 

Ir 1. komentārs par Velotrauma pēc ilgiem gadiem, traumpunkti un dakteri

`rolandinsh`

#1567

Mazs zirneklītis uz lūpas :)

Izsakies arī Tu