YES, WE CAN! Iedvesma Latvijai?

Saistītie raksti


Jau kādu laiku man neliek mieru jautājums par motivāciju no Valsts puses. Klausoties un lasot ziņas, tā vien rodas jautājums: “WTF???“. Protams nav tikai “sliktu ziņu”, parādās arī daži veiksmes stāsti, kas vairāk vai mazāk ir balstītu uz sabalansētu izdevumu politiku agrāk.

Pēdējā laika sarunās diezgan bieži pieminu, ka “krīzes laiks” parādi ļoti labi daža cilvēka patieso dabu, ko var attiecināt uz politiķiem. Tāpat arī sūdzēšanās par to, ka ir slikti jau neko nelīdz.

Šajā sakarā prātā nāk jauks komikss no EsmuEzis.lv –

Krīze un Dievs
Ielika maisā Dievs latvieti, lietuvieti un igauni un gaida, kas notiks?! Igaunis izlec no maisa un, aidā, uz Somiju.
– “A tu, lietuviet`, ko gaidi?”
– “Gaidu kamēr atbrīvosies maiss, uzreiz pārdošu!”
– “A tu, latviet`, kāpēc paliki?”
– “Tas, kurš iesēdināja, lai arī dabū laukā!”

Kas būtībā parāda attieksmi.

Yes, We can! Latvia

Man gan liekas, ka ir šobrīd ir slikti un būs vēl kādu laiku, bet tas neliedz nostiprināties. “Krīzes laiks” ir eleganti piemērots lietu sakārtošanai pa plauktiņiem, liekot pārdomāt ne tikai izdevumus, bet arī pievērsties tieši investēšanai. Tas gan laikam attiecas uz tiem, kas ir laicīgi domājuši par brīvo līdzekļu uzkrāšanu un dzīvojuši bez kredītsaistībām. Tāpat “krīzes laiks” ir piemērots, lai uzsāktu jaunu biznesu (start up). Iespējams, ka kāds varētu teikt, ka nepieciešams labāk pataupīt. Varbūt. Tomēr esmu nācis pie atziņās, ka ne tikai Latvijā jāmeklē atbalsts. Pēc pieredzes zinu, ka lielāko atzinību esmu saņēmis tieši ārpus Latvijas robežām. Tādā ziņā “nīgrais un neapmierinātais latvietis” ir pietiekami noderīgs projekta novērtētājs, palīdzot izķert kļūdas vai nepilnības, bet to pašu produktu, jau ar jaunu nosaukumu, pasniedzot starptautiskā līmenī, var sasniegt vēlamos rezultātus.

Personīgi es šobrīd praktiski esmu bezdarbnieks, bet uz darba intervijām aicina. Vienlaicīgi meklēju jaunus risinājumus personisko līdzekļu taupīšanai un optimizācijai.

Visu šo rakstot, gribēju pateikt, ka kaut kā trūkst motivācijas kaut ko darīt. Pietrūkt tā saukļa “YES, WE CAN” (vai latviskāk “Sarauj, Latvija!“?). Vai arī to neesmu sadzirdējis? Būtu arī jauki, ja šogad būtu kāda kopīga pozitīvisma diena, ko pagājušā gada jūlijā jau realizējām blogos pēc Endija ierosinājuma. Kādas domas?

Par to YES, WE CAN. Strādājot starptautiskā kompānijā (ASV), šis bija viens no saukļiem, kas tika diezgan bieži izmantots komunikācijā. Bet kaut kā skan pārāk amerikāniski, neuzrunā. Tad jau iepriekš minētais SARAUJ, LATVIJA ir labāks.

Oriģinālais Latvia logo – http://madeinlatvia.org


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2018. gada 8. septembris

Autora izvēlētie saistītie raksti

 
 

Izsakies arī Tu