Kas ir ģeorallijs?

Ģeorallijs ir Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) studentu rīkots pasākums, kad trīs līdz četras dienas ar laivām brauc pa kādu no Latvijas upēm. Ģeorallijs notiek divas reizes gadā: pavasarī un rudenī. Pasākumā parasti piedalās arī cilvēki no malas jeb ģeodraugi, ja ir gatavi pavasarī vai rudenī gulēt teltīs ārā.

Ģeorallijs

Pats esmu piedalījies četros (laikam) ģeorallijos. Vislabāk atceros pašu pirmo, kur kā jau pirmkursniekam viss bija jauns un neapgūts un to visu vajadzēja izbaudīt – labo un slikto. Maldīgs priekšstats, ka ģoerallijs ir tikai liela dzeršana četru dienu garumā (a.k.a. četrdienieks). Tāds tas varbūt ir lielākoties pirmajā vai otrajā kursā.

Pēdējos gados jau vairs pats neesmu braucis nevienā no ģeogrāfu ģeorallijiem, jo kopā ar MYSTYLe art draugiem devāmies paši savā Megarallijā. Savukārt šobrīd joprojām plānojās laivu brauciens pa Mazo Juglu, kas tepat gar mājām tek…

Līdz šim vislabākais apraksts par ģeoralliju ir uzrakstīts Rudens Ģeorallijs – SnowTales (vai te).

Raksts no 2010. gada 30. jūnija

PS Pirmais rallijs gan man beidzās ar smadzeņu satricinājumu, par kuru uzzināju tikai dažas dienas pēc ģeorallija, kad biju devies pie ārsta, jo likās aizdomīgi par pārāk ilgo “atkopšanos”. Lai gan ieguvu traumu paša neuzmanības dēļ, lecot tumsā pāri grāvim vai strautam, kuram pāri bija pārliecies koks, kuru pamanīju tikai pēc atžirgšanas no trieciena. Tomēr tas netraucēja doties tālāk izklaidēties.

Izsakies arī Tu