Lidojot blakus lidmašīnas pilotam. Ādažu lidlauka izklaides.

Bija jauka vasaras diena, kad arī mana māsa bija atbraukusi ciemos. Pēc kāda restorāna apmeklēšanas, radās traka doma, ka varētu palidot ar lidmašīnām. Šo ideju draudzenei bija ieteikusi darba devēji. Kad viņa par šo stāstīja, likās: “Mmm, OK! Jauki! Es arī tā gribētu…“, tomēr pie tā arī palika. Tieši tad notika “Ādažu kauss 2010“, ko rīkoja AvioRīga aeroklubs. Un kā papildus elements bija vizināšanās ar ultravieglajiem lidaparātiem.

Lidmašīnu paraugdemonstrējumi Ādažu lidlaukā

 

Ādažu kauss 2010

Tiklīdz ideja braukt tika apstiprināta un dabūta arī automašīna, tiešā ceļā devāmies uz Ādažu lidlauku. Lai arī ieradāmies uz paraugdemonstrējumu beigām, tomēr arī tie daži ko vēl paspējām redzēt bija iespaidīgi: virāžas, brīvais kritiens, …

Ultravieglās lidmašīnas Ādažu lidlaukā

 

Sacensībās startēja Latvijas un Lietuvas piloti. Lai arī visu lidotāju darbības tika komentētas, tomēr vairāk galvas bija paceltas pret debesīm un dažiem pat ar pavērtu muti.

Pie lidmašīnas. Rolands Umbrovskis.

Paraugdemonstrējumu laikā jau tika sarunāts ar kādu pilotu, ka mūs izvizinās. Pateicoties māsas komunikabilitātei, tika noorganizēts, ka esam pirmie, kuri tūlīt pēc paraugdemonstrējumiem pacelsiet gaisā. Un tā arī bija, pat atsakot mūziķu draudzenēm :)

Lidojums ar privāto lidmašīnu: prasās pēc vēl!

Lidmašīnas kabīne lidojuma laikā

Lieki piebilst, ka pacelšanās lielajās lidmašīnās nav salīdzināma ar mazo, privāto lidmašīnu pacelšanos – mazās kratās mazliet vairāk. Tomēr skats un izvēles brīvība uz kurieni lidot ir neatsverama, līdzīgi kā kad ar savu mašīnu var aizbraukt, kur vien vēlies – tālāk vai tuvāk. Bilžu nav un video arī ar trīcošu roku filmēts :)

Atradu arī citus video :

Izsakies arī Tu