Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Mazie Latvijas apceļošanas pasākumi turpinās arī šajā gadā. 25. maijā kā galapunkts tika izvēlēta Lielā Ķemeru tīreļa laipa. Vēlējāmies jau pagājušajā gadā to apmeklēt, bet bija slēgta, jo tika remontēta. Šogad beidzot ir vaļā 3km un 5 km loks. Kurus arī izstaigājām.

Kārtējais patīkamais izbraukums pa Latviju ar Denisu, Undīni un šoreiz arī Monu.

Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Lai arī Ķemeru nacionālais parks ir ticis apmeklēts iepriekš, šoreiz Lielā Ķemeru tīreļa laipa jau bija atvērta un laiks bija pietiekami silts, lai nesēdētu mājās, bet dotos nelielā izbraukumā ar mašīnu (šoreiz pat divām).

Pirms tam esam bijuši jau vairākas reizes pie Slokas ezera un attiecīgi tās apkārtnē skatījušies purvu. Kā arī Slokas kūdras purvs ir apmeklēts 2013. gadā pat vairākas reizes. Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir interesantāka un daudzveidīgāka. Netālu no skatu torņa var redzēt pat vecās laipas ceļu, kuru gan neviens no mums neriskēja apmeklēt.

Ķemeru tīreļa atrašanās vieta

Pirmais ko pamanījām, apmeklējot tīreli – trūkst informācijas par atrašanās vietu. bez Ķemeru dzelzceļa stacijā esošā informācijas centra, visticamāk mazliet apmaldītos, jo arī Ķemeru tīreli kartē nemaz tik viegli nav atrast. Ja vēl nav zināms pilns nosaukums, Waze vai Google kartes iz lieka laika šķiešana. Arī apmeklējot pašu tīreli, trūkst informācijas ar punktiem kur apmeklētājs atrodas – vienkārša karte būtu noderīga. Ir informācija par floru, bet nav par atrašanās vietu.

Ja kāds meklē Ķemeru tīreļa atrašanās vietu, var Waze vai Google ierakstīt šo adresi kā atrašanās vietu – 56.9045749 (lat), 23.4542439 (long). Ir vieta apmēram 9 automašīnām tuvākajā stāvvietā, tālākajā, iespējams pat vairāk.

Vieta: 56.9045749 23.4542439

Izsakies arī Tu