Kas ir RSS / Atom barotnes?

RSS (Really Simple Syndication) ir saturs īpašā formātā XML, kas ļauj saņemt lapas jaunāko informāciju tiklīdz tā ir publicēta. Vairāk par RSS var lasīt Vikipēdijā.

Ar RSS palīdzību var saņemt jaunumus, neapmeklējot pašu lapu, līdz ar to var ietaupīt laiku, apmeklējot katru interesējošo lapu atsevišķi.

Kā lasīt RSS?

Ir vairākas programmas datoram un internetā, kas nodrošina, lai varētu lasīt pienākošās RSS ziņas.

RSS Tavā datorā

Lielākā daļa jaunāko e-pasta programmu piedāvā lasīt RSS ziņojumus līdzās e-pastiem, piemēram, Mozilla Thunderbird vai Microsoft Outlook.

Tāpat arī RSS lasīšanu var nodrošināt jau esošie interneta pārlūki Firefox, Opera, Flock vai Internet Explorer (jaunākajās versijās).

RSS lasītāji internetā.

Internetā RSS ir iespējams lasīt izmantojot My Yahoo!, Bloglines, Netvibes.

RSS saņemšana e-pastā

Vairākas Interneta lapas piedāvā saņemt RSS savā/Tavā e-pastā, piemēram, es šādu iespēju piedāvāju saviem bloga lasītājiem, izmantojot http://rolandinsh.us4.list-manage.com/subscribe/post?u=beba4d26e55a52a4af3141c5a&id=c20f3a9e3a

RSS Latvijās internetā.

Latvijā lielākā daļa blogu piedāvā RSS barotnes, kuras var pievienot savam RSS lasītājam. Ar Latvijas blogiem var iepazīties interneta vietnē nekur.lv. Mana bloga RSS adrese ir https://rolandinsh.lv/feed-all/.

Plašāk par jaunumu saņemšanu te: https://rolandinsh.lv/jaunumu-sanemsana/

Tāpat arī interneta portālos ir (vismaz ir jābūt) iespējas jaunākās ziņas saņemt no RSS barotnēm.

0