Sasniedzot mērķus var pievērsties hobijiem*

Diemžēl dažreiz sanāk sākt no otra gala. Un tas ne pie kā laba nenoved. Laikam jau dažādi pēdējā laika notikumi, likuši vairāk sakārtoties un vēl intensīvāk pievērsties laika un resursu plānošanai. Un lai cik tas dīvaini nebūtu, šāda rosība nav saistīta ar dižķibeli, bet gan ar vēlmi sakārtot savas attiecības ar apkārtesošajiem. Diemžēl nākas būt arī skarbam.

Piespiedu labdarība

Caurskatot pēdējo mēnešu izdevumus un resursu izlietojumu, konstatēju, ka lielākajai daļai nav atdeves tik lielas kā vajadzētu būt. Līdz vienā brīdī izrādījās, ka nodarbojos ar labdarību. Strādājot citu labā, nesaņemot atalgojumu (kas ir brīvprātīgā darba definīcija). Tomēr šoreiz šāda darbība notikusi sakarā ar līdz galam nesakārtoto juridisko un ekonomisko attiecību dēļ.

Iedomāsimies situāciju:
Reiz kāds paziņa ir jautājis pēc naktsmājām un dažām dienām, ko neatteicu. Diemžēl paziņa sāka iekārtoties arvien ērtāk un ērtāk, līdz beigās uzskatīja, ka piedāvātās naktsmājas ir arī viņa bezmaksas dzīvesvieta: ieskaitot bezmaksas ēdināšanu, izguldīšanu un bezmaksas komunālajiem pakalpojumiem. Ģimenē radās pieaugums un bija nepieciešama papildus platība dzīvošanai. Tādēļ tika nolemts, ka paziņu varētu izmitināt verandā vai dārza mājiņā un aptaujāties par daļēju komunālo pakalpojumu apmaksu. Brīdī, kad tiek palūgts apmaksāt vismaz šo minimālo uzturēšanās summu, paziņa uzmet lūpu un paziņo, ka nav tiesību izmest no VIŅA mājas

Tā arī tapa piedāvājums sakārtot “papīru lietas” – atsakoties vai turpinot jau citādākā forma. Katrā ziņa daži apvainojās, citi ar prieku piekrita. Šajā gadījumā nākas būt nežēlīgākam ne tikai pret sevi, bet arī pret citiem.

Diemžēl jāatzīst, ka nav vēlams draugus “pārvērst” par klientiem un otrādi, jo tad cietīs abi – draudzība un uzņēmējdarbība.

when a friendship withers.... by faeryboots

Līdz šo atkrīt arī daži iesākti projekti, jo pievērsīšos katram atsevišķi un ieguldīšu vairāk laika ilgtermiņa projektos. Iespējams, īstermiņā no šādām un tādām lietām nāksies atteikties, bet noteikti zinu – ir tā vērts!

* – aptuvenā frāze no filmas “Neaizskaramie”, ko teica Als Kapone

Foto: http://www.flickr.com/photos/faeryboots/3494531086/


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2009. gada 20. jūlijs

Izsakies arī Tu