Par TransferWise strapvalstu pārskaitījumiem.

Jau pirms kāda laika biju dzirdējis par TrasferWise, bet nebija izdevība to izmantot praksē. Toties tagad, kad atrodos Dānijā, bet ienākumi joprojām ir no Latvijas, beidzot bija iespēja izmēģināt šo sistēmu. Pār TransferWise aprēķiniem, man tika ietaupītu nepilni 15 EUR. Par laiku pat nerunāju.

entrepreneur.com 10 atbildēs par biznesu ģimenē vai ar draugiem

entrepreneur.com publicējis nelielu apkopojumu ar 10 jautājumiem, ko sev uzdot, pirms iesaistīties biznesā ar ģimeni un/vai draugiem – “10 Questions to Ask Before Family and Friends Become Business Partners“. Lai arī mums ar māsu nekad līdz šim nav bijis kopīgs bizness, joprojām esam tikai sadarbības partneri, katrs savā biznesā, kuri viens otru atbalsta un palīdz.

TEDxRiga. Adriāna Roze – The handshake of generations

Iedvesmai video par “vecumu” vai “jaunību” un iespējām. Adriāna Roze represents the new generation of directors. She started her career as news moderator, quickly realised that in creating stories both content and form are equally important for her. She started gradually developing herself until growing to become a TV programme director, manager and author. Adriāna […]

Kā reģistrēties par pašnodarbināto? Tikai 2 soļi.

2 vienkārši soļi kā reģistrēties par pašnodarbināto. Kā pats pirms dieviem gadiem reģistrējos kā saimnieciskās darbības veicējs tuvākajā VID. Šobrīd jau vairāk kā divus gadus esmu saimnieciskās darbības veicējs (jeb pašnodarbinātais). Laiku pa laikam no līdzcilvēkiem saņemu jautājumus par to kā ir būt pašnodarbinātajam un kā kļuvu par frīlanceri. Lūk atbilde: soli pa solim.

Kā kļuvu par pašnodarbināto

Laikā starp pastāvīgo darbu, bezpeļņas nevalstiskās organizācijas (NVO) aktivitātēm un “čibināšanos ap saviem projektiem” radās ideja, ka to visu varētu darīt arī daudz oficiālāk. Iespējams, pirmais grūdiens bija, kad saņēmu savu pirmo honorāru (autoratlīdzību) par pirmo uztaisīto mājas lapu kādai NVO. Jau otro klientu apkalpoju kā pašnodarbinātais, neko daudz nezinot par līgumiem, nodokļiem un citām lietām, kas atšķīrās no bezpeļņas projektiem. Tāpat arī pirmais atalgojums (2007. gadā) bija simbolisks, jo bija vēl pastāvīgs darbs un peļņa bija sekundāra.

Sāku strādāt kā freelancer

Pēc dažu gadu pavadīšanas vairākās kompānijās, kā atbildīgais par Interneta lapu, izdomāju, ka šo turpmāk varētu piedāvāt kā pakalpojumu. Vasaras sākumā aizgāju no darba, lai pilnvērtīgi pievērstos darbam ar interneta lapām. MediaBox.lv – mājas lapu izstrāde Un tā kopš 7. septembra iegādājos domeinu MediaBox.lv, lai turpmāk veidotu tādu kā savu portfolio, paraleli rakstot blogu par […]

Rakstu autors: