Ieteikumi kā iegūt vairāk darba piedāvājumus izmantojot darba biržu portālus

Gada nogalē man bija nepieciešamība atjaunot sava CV kontaktinformāciju visos darba portālos, ko arī veiksmīgi izdarīju. Darba biržu portālos nebiju gājis meklēt darbu, kopš paša mājas lapu izstrādes bizness aizgāja – MediaBox.lv. Savukārt tas, kas notika pēc tam, varētu jebkuru bezdarbnieku vai potenciālo jaunās darbavietas meklētāju pacelt debesīs – darba piedāvājumi bira kā no Pārpilnības raga. Kā to panākt? Vienkārši! Kā jau rakstīju iepriekš – ja ir vēlme strādāt, darbs būs!

Rolands Umbrovskis. Web CV.

Precīza kontaktinformācija.

Diezgan loģiski. Nebaidies pievienot savu telefonu, e-pastu vai skype lietotājvārdu. Tas palīdzēs potenciālajam darba devējam ar tevi sazināties viņam ērtākā veidā. Ja ir mājas lapas vai portfolio adrese, nebaidies arī to norādīt speciāli tam paredzētajā laukā un savā apraksta tekstā. Bieži vien darba biržu mājaslapās darba devējiem nav redzams Tavs vārds un uzvārds, tādēļ ierakstot mājaslapu savā ievadtekstā, palīdzēs viņam vieglāk tevi atrast un izpētīt. Te gan jāpiezīmē, ka blogu nevajadzētu norādīt, ja raksti tur dažāds muļķības, jo arī Tavs blogs ir Tavs CV.

Darba pieredze.

Te ir diezgan čābīgi Latvijā, jo var sarakstīt zilus brīnumus un neviens to pat nepārbaudīs. Apskatot manu CV, visbiežāk tiek pārmests bieža darbavietu maiņa. Svarīgi ir izskaidrot iemeslus. Ja portālā var veidot vairākus CV, tad veido katru savai nozarei, lai katram CV ir mērķis. Ar šo gan pats daudz grēkoju, bet beigās nonācu pie divu CV izveides – katru savai nozarei, kurās tobrīd vēlējos strādās, kad vēl meklēju darbu. Viens CV – viens mērķis. Piemēram, vienu CV var gatavot mārketinga speciālista vakancei, bet otru dizainera, ja ir tādas prasmes. Protams atbilstoši CV mērķim un uzdevumam, jānorāda arī prasmes un iepriekš iegūtā izglītība.

Prasmes un izglītība.

Vidusskolas izglītība (nepabeigt augstākā komunikāciju jomā) un bagāta darba pieredze. Kādas ir manas iespējas strādāt lielā firmā? Nu un, ka nav Tev bakalaurs vai maģistra grāds. Mans secinājums ir tāds, ka gudrus darbiniekus var atļauties gudri un tālredzīgi darba devēji. Cik bieži nav redzēts, ka cilvēks pēc bakalaura vai pat maģistra grāda iegūšanas strādā veikalā par pārdevēju. Ar to visu gribēju šeit pateikt, ka norādi visu ko pārzini un proti. Nekad nevar zināt kuras zināšanas būs izšķirošās.

Zināšanai: joprojām meklēju iespējas iegūt/pabeigt bakalauru!

Atjauno bieži savu CV. Jo biežāk, jo labāk!

Tas ir kā SEO Tavam CV darba biržu portālos – jo biežāk atjaunosi, jo ilgāk atradīsies potenciāli darba devēju acu priekšā. Jūs pat nevarat iedomāties cik darba piedāvājumus saņemu nākamajās nedēļās (!), kad ir atjaunots CV. Un saruna parasti sākas ar vārdiem “redzu, ka nesen esat atjaunojuši savu CV. Tad jau meklējiet darbu un mums ir ko piedāvāt! Vai Jūs tas (darbs) interesētu?“. Vārdus var mainīt vietām, bet tieši tādi tie bija no pēdējiem ~8 darba rekruitētājiem un firmu cilvēkresursu nodaļām.

Kādi ir Tavi ieteikumi?

Ceru ka šie padomi kādam noderēja! gribētos dzirdēt arī lasītāju domas – ko Tu ieteiktu darba meklētājiem?


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2012. gada 22. jūnijs

Ir 1. komentārs par Ieteikumi kā iegūt vairāk darba piedāvājumus izmantojot darba biržu portālus

CV Market

#5109

Paldies, Roland, labs raksts un vērtīgs ieteikums tiem, kuri meklē darbu!

Izsakies arī Tu