Jāsāk gatavot pašnodarbinātā gada ienākumu deklarācija par 2012. gadu

Gada pēdējais mēnesis ir klāt un līdz ar to arī neliels stresiņš dažiem par EDS un gada ienākumu deklarāciju. Pirms vairāk kā gada rakstīju kā gada ienākumu deklarāciju aizpildīt 10 minūtēs un iesniegt EDS. Nedaudz atskatoties atpakaļ, nekas īpaši nav mainījies, ja kārtīgi ir krāti izdevumu čeki, kuri cītīgi savadīti gada ienākumu deklarācijas MS Excel (vai OpenOffice/LibreOffice) failā – vai ieņēmumu un izdevumu žurnālā, ar kuru šogad padalījos.

[papildināts 2013-05-23] kaut kas jauns: Grāmatvedības interneta programma pašnodarbinātajiem un mazajiem uzņēmumiem

Tā kā ienākumi un ienākumu resursi ir auguši, man jāsāk meklēt kaut kas labāks par parastu xls failu, tādēļ jau kādu laiku skatos uz dažādiem vienkāršās grāmatvedības programmām ar datu analīzi un dažāda veida statistiku. Bija doma to veidot kā bezmaksas interneta programmu priekš MediaBox.lv vajadzībām, jo sen ir pagājis tas laiks, kad strādāju tikai no mājām, šobrīd esmu pie dažādām ierīcēm dažādās vietās, tādēļ ļoti nopietni sāku apsvērt grāmatvedības programmas telefonā un datorā. Un interneta bāzētās likās vispiemērotākās. Tādēļ pamazām top neliela interneta aplikācija.

MediaBox c5

Reiz jau kaut ko līdzīgu biju izveidojis, bet tad nebija liela vajadzība, jo 5 klientus bija ļoti vigli apkalpot. šobrīd projektu un klientu ir krietni vairāk, tāpat nākušas visādas nianses klāt.

Līdz ar to katram pašam būtu jāizvēlas piemērotākie rīki, lai vieglāk veiktu savu rēķinu aprēķināšanu. Var sākt ar jau pieminētajām MS Excel vai MS Access datu bāzēm (ieteicamāk!).

Kādus rīkus jūs izmantojat rēķinu apkopošanai?

Pēc Ziemassvētkiem uztaisīšu nelielu apkopojumu ar ērtākajiem pieejamajiem rīkiem mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 28. septembris

Ir 1. komentārs par Jāsāk gatavot pašnodarbinātā gada ienākumu deklarācija par 2012. gadu

IeIeN, gada ienākumu deklarācija u.c.

#11151

Skaidrs – lai arī ar lielāku ticamības momentu uz dažādiem jautājumiem spēj atbildēt VID konsultanti, daudz cilvēcīgākā un baudāmākā formā informāciju var pasmelties dažādos blogos un forumos. Turklāt – lai kaut ko jautātu VID konsultantam, kaut kas jau iepriekš ir jāzin.
Tā kā tuvojas gada beigas, daži klienti izrāda spēcīgu vēlmi atbrīvoties no naidas, pamatori arī man brīžiem uznāk satraukums – kāds tad beigu beigās izskatīsies ieņēmumu-izdevumu žurnāls. Lai arī to esmu cītīgi pildījis, tomēr saviesušās dažas neskaidrības, ko mēģināšu uzjautāt šeit:
1) vai (un kā) pašnodarbinātajam jāreģistrē personīgais auto kā pamatlīdzeklis, lai varētu izdevumos norakstīt benzīnu (50%) un ar TL uzturēšanu saistītās izmaksas (proporcionāli personīgajam/darba lietojumam)?
2) vai auto esamība PL uzskaitē, dod kādus izdevumus- nolietojumu, kas samazina IeIeN maksājumus?

Jau iepriekš,
paldies par atbildēm.

Izsakies arī Tu