Par TransferWise strapvalstu pārskaitījumiem.

Jau pirms kāda laika biju dzirdējis par TransferWise (jep, man tiks maziņš labumiņš, ja izmantosi šo saiti), bet nebija izdevība to izmantot praksē. Toties tagad, kad atrodos Dānijā, bet ienākumi joprojām ir no Latvijas, beidzot bija iespēja izmantot šo sistēmu. Pēc TransferWise aprēķiniem, man tika ietaupīti nepilni 15 EUR par ~145 EUR pārskaitīšanu.  Par laiku pat nerunāju.

[Papildināts 2014-12-10: veicu maksājumu no bankas uz banku, lai salīdzinātu izmaksas- rezultāts komentārā zemāk]

Lai arī biju jau atvēris kontu Dānijas bankā, bet tikpat veiksmīgi pirms rēķina apmaksāšanas to nobloķēju, aizmirstot paroli. Tajā brīdi arī radās prakstiska iespēja pārbaudīt TransferWise, lai pārskaitītu naudu dzīvokļa biedrenei, kura apmaksātu manus rēķinus no sava bankas konta. No sākuma biju jau sagatavojies, ka visa pārskaitīšana aizņems vismaz vienu dienu. Arī TransferWise aprēķināja, ka nauda tikšos ieskaitīta tikai nākamaās dienas vakarpusē, bet jau pēc nepilnas 1.5 stundas bija atrasts “pārinieks”, kurš veica maksajumu pretējā virzienā, kā rezltātā viss notika daudz ātrāk.

Līdz šim visus maksājumus no ārzemēm glabāju PayPal (arī TransferWise investoru sarakstā), lai apmaksātu dažādus rēķinus citās valstīs, pārsvarā ASV. Līdz ar to teorētiski, jau pielietoju TransferWise metodi, lai ietaupītu.

TransferWise transkcijas vēsture no Latvijas uz Dāniju

Summa bija salīdzinoši liela, lai gribētos to pazaudēt, tādēļ mazliet nervus kutināja, līdz atnāca apstiprinājuma e-pasts un kaimiņiene apstiprināja, ka nauda ir ieskaitīta. Izskatās, ka arī turpmāk visus pārskaitījumus veikšu cau šo pakalpojumu sniedzēju.

Ja nemaldos par TransferWise uzzināju vienā no TechHub vai Garage48 pasākumiem.

Kā darbojas TransferWise?

Īsumā ir tā:

  1. jāievada summa, ko vēlas parskaitīt uz ārzemju kontu. Nav svarīgi privāts vai firmas.
  2. parādās valūtas kurss pēc kura tiks aprēķināta summa. Kā arī summa, cik tiek aptuveni tiks ietaupīts uz starpvalstu pārskaitījumiem.
  3. jāveic norēķins, kā to darītu jebkurā interneta veikalā ar karti.
  4. tiek aprēķināta vidējā likme.
  5. tālāk tiek piemeklēti cilvēki, kuri skaita naudu pretējā virzienā.
  6. un nauda tiek pārskaitīta.
  7. beigās vēl saņem e-pastu, ka nauda ir ieskaitīta.

Video angļu valodā!

Kā radās TransferWise.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 2. oktobris

Jau 5 atsauksmes par Par TransferWise strapvalstu pārskaitījumiem.

Kristaps K.

#57415

Kādā veidā radās tie 15 eiro? Mana Swedbanka par SEPA maksājumiem uz jebkuru ES valsti prasa 35 centus, tikpat cik par pārskaitījumiem uz citu Latvijas banku.

Jānis

#57416

Vai esi pārliecināts, ka jebkura valsts? Bildē ir pārskaitījums ne eiro.

Kristaps K.

#57417

Tieši ar Dāniju neesmu testējis, bet SEPA zonā tā ir. https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area

+ “In Regulation (EC) 924/2009, the European Parliament mandated that charges in respect of cross-border payments (of up to EUR 50,000) to other Member States shall be the same as the charges for corresponding national payments.”

Par valūtu – vai tad Dānijā defaults nav multivalūtu konti, kā LV, līdz ar to ir gana vienalga, kādu valūtu pārskaita?

Tā ka vienīgā TransferWise priekšrocība ES ietvaros manās acīs ir ātrums (SEPA maksājumi visbiežāk aiziet nākamajā dienā).

Rolands Umbrovskis

#57418

Man svarīgāk bija ātrums. Cik parunāju ar citiem studentiem – Nordea arī bija centi, bet iespējams tādēļ, ka vienas bankas grupas ietvaros.

Rolands Umbrovskis

#57698

Tikko veicu vēl vienu maksājumu (300 EUR apmērā) no bankas un banku, lai salīdzinātu izmaksas. Gluži 15 EUR nebija. Swedbanka ieturēja 0.36 EUR komisijā, bet NORDEA Dānijā ~12.5 DKK;

Beigās ietaupījums ir kāds 1-2 EUR rupji rēķinot.

Izsakies arī Tu