Rolands Umbrovskis

Bloga vēsture

1999 – 2001 vidusskolas laiks

Skolā veidoju pirmās lapas ar Microsoft FrontPage

2001 – 2004 universitātes laiks

Universitātē tapa pirmā mājas lapa uz YO.LV.

2004 – 2008 pirmais blogs

2004. gada septembri var uzskatīt par šī bloga dzimšanas dienu, kad tapa pirmais ieraksts darba laikā – Pirmais bloga raksts. Sākums. kas tapa vēl viena bezmaksas blogu vietnē blogspot.com.

2008 – 2010 savs domēns, savs blogs, pirmās reklāmas

Beidzot saņēmos un nopirku pats savu domēnu, lai izvietotu informāciju par sevi, laika gaitā te “pārvācās” arī blogs, bet nu jau uz WordPress bāzes. Visus rastus no vecā bloga nepārrakstīju, tikai tos, kuri likās interesantākie, bet līdz pat šai dienai veco blogu no blogspot neesmu dzēsis. Glabāju atmiņām un drošībai.

Laikā starp 2007-2008. gadu pats hostēju savu mājas lapu uz sava portatīvā, līdz vienā dienā sapratu, ka labāk izvēlēties kādu no hostinga sniedzēju pakalpojumu sniedzējiem, jo blogu sāka lasīt arvien vairāk cilvēku un tas vairs tik ātri neatvērās (līdz pat 5 minūtēm).

Maksāju par domēnu, maksāju par hostingu. Maksā par reklāmu. Ak jā, un no 2009. gada te parādījās pirmās reklāmas – Jē, man maksā, pat neprasot neko reklamēt, rakstot par to. Pirmie ieņēmumi gan bija mazi, bet pamazām apguvu Google Adsense, kuru no 2011. gada marta vairs neizmantoju, saņēmu savu trešo maksājumu un pametu. 7-20Ls latu dēļ nebija vērts to vairs te turēt.

2010 – 2011 pelnu ar blogu un mājas lapu

No 2011. gada 4. marta tā mainījās un tikko 15. martā vēlreiz. Mājas lapa pārdzīvoja otro krīzi, kad mājas lapa vairs nedarbojās un blogs zaudēja daļu no sava satura – rakstiem.

No 2010. gada nogales sanāk arī dažus desmitus latu mēnesī nopelnīt, rakstot arvien retāk 🙂

2011 – 2014 stagnācija

Pēc bloga pārveides nekas īpašs nenotika un bija pat doma blogu slēgt

2014 – 2017 trešā elpa – Dānija

2014. gadā ļoti daudz kas mainījās personiskajā dzīvē, kad biju izlēmis doties uz Dāniju studēt. Līdz ar to bija vairāk brīva laika un atkal pievērsos blogiem. Tikai citādākā formātā – foto un video.

2017 – 2020 jaunuzņēmumi

No 2016. gada aktīvāk interesējos un piedalījos hakatonos un startup dzīvē. Raksti joprojām reti un vairāk par jaunajiem uzņēmumiem un to iespējām. Pēdējo gadu ietekmē vairāk interesē inovācijas un uzņēmumu attīstība.

Top pamati <republa.media/>!

2020 – pēdējais ieraksts

2020. gada decembrī bija pēdējais bloga ieraksts. Vismaz tā likās. Un beigas nosaukumam “rolandinsh”.

2022 -… republa.lv – jaunais blogs

Vienā brīdī uznāca vēlme tomēr rakstīt. Bet nevēlējos visu to “veco bagāžu” no rolandinsh.lv bloga vilkt līdzi, tādēļ tapa republa.lv – jauns blogs, bez tik ļoti muļķīgiem ierakstiem. Lasi republa.lv.

2023 – … rolandinsh.lv ir atpakaļ īsformātā.

Ņemot vērā, ka esmu atteicies no Facebook ierakstu veikšanas, tāpat Instagram apzināti neko jaunu neesmu licis un fakts, ka Twitter paliek ar vairāk troļļiem un neīstu cilvēku / botu profilu komentāriem, kuri aizvien mazāk tiek cenzēti, nācās atgriezties pie pārbaudītām vērtībām – sava boga mazām muļķībām.

Paralēli tapa arī citas vietnes:

  • epub.social – tāds twitter/instagram apvienojums. Jeb mans mēģinājums izveidot vietni, lai komunicētu ar citiem.
  • … pārējās būs pieejamas ar laiku.