Atgriežoties pie WordPress kā satura vadības sistēmas

Atkal izmantojot WordPress kā satura vadības sistēmu un bloga pamatu, liek paskatīties uz WordPress no izstrādātāja viedokļa – izstrāde, atjaunošana, drošība, savietojamība ar citām sistēmām un automatizācija.

Daļēji šo jautājumu aizskāru jau rakstā “Atkal programmēju WordPress“, bet šonakt radās doma parakties dziļāk.

Šim rakstam, iespējams, būtu labāk bijis būt MediaBox.lv WordPress blogā, bet tas ir te, ne tik pareizā veidā. Bet MediaBox.lv blogā ar līdzīgu nosaukumu jau viens raksts bija pirms gadiem. Tiesa, citādākā kontekstā.

Rolands Umbrovskis

WordPress izstrāde

WordPress logo. Stilizēts DALL-e attēls par mājas lapu izstrādi.
WordPress logo. Stilizēts DALL-e attēls par mājas lapu izstrādi.

Te gan jāpiebilst, ka es iekš MediaBox.lv to joprojām daru, bet daudz mazāk. Vismaz ne šādā kontekstā. WordPress es varētu visu darīt ar puspievērtām acīm.

Bet pašos pamatos WordPress izstrāde ir parasta PHP programmēšana (un Javascript, ja mazliet plašāk), kas nozīmē, ka kā PHP “ietvars” ir papildināms ne tikai ar WordPress spraudņiem, bet gandrīz jebko, kas darbojas ar PHP palīdzību (PHP Composer). Agrāk ir eksperimentēts ļoti daudz, piem., “MediaBox.lv = WordPress + CodeIgniter + Elasticsearch + Neo4j + CDN“. Ja neskaita šos pēdējo mēnešu mini-projektus, parasti WordPress kā lapa nemaz nav redzama, bet darbojas tikai fonā. Vairāk to izmantoju kā API pamatu, ja nepieciešams lietotājiem draudzīgāka vide.

WordPress izstrāde joprojām ir liels “+”.

Ir, protams, kuriem WordPress un PHP uzdzen šermuļus, bet cik esmu runājis, īstu pamatojumu neviens nav devis, jo dzirdēs no “viens draugs (izstrādātājs) teica”. Un tad, protams, nekvalitatīva izstrāde, kas jau atkal nav paša WordPress/PHP vaina, bet …izstrādātāja. Tā ir sanācis, ka PHP un WordPress ir vienkārši populārākās sistēmas. Tas ir gan labi, gan slikti vienlaicīgi. Visiem neizpatiksi.

WordPress atjaunošana

Veids, kā veidoju WordPress lapas, ļauj tās atjaunot nepilnas minūtes (vai dažu) laikā vai atgriezties pie pēdējās nebojātās versijas. Docker konteineri.

Ja neskaita atkal šīs pēdējās lapas, tad katru kritisko komponenti ir viegli atjaunot:

  • CDN – attēliem ;
  • saturam – datubāzes kopijas;
  • git – kodam (dizainam un papildinājumiem);

Ja lapa ir atdalīta no tās satura un komponentēm, ir jāpacenšas, lai visas sabojātu vienlaicīgi un neatgriezeniski. Pareiza sākotnējā plānošana daudz palīdz.

WordPress drošība

Mājas lapa atrodas internetā. Ar visu no tā izrietošajām sekām. Pamatos pats WordPress ir drošs. Ja ir kaut cik saprātīgs izstrādātājs un lapas uzturētājs, gadījumos, ja notiek kaut kas neparedzēts, ir atjaunošanas iespējas.

Nedrošs WordPress ir mīts. Tas ir tik pat drošs vai nedrošs, kā jebkurš mājas lapas veidošanas rīks.

WordPress savietojamība

Jau pirms dažiem gadiem rakstīju par WordPress integrācijām un automatizāciju: “Atpakaļ pie WordPress kā CMS mediabox.lv mājas lapai“. Un kā PHP aplikācija ar šīm savietojamībām, lika arī atgriezties pie WordPress, kad man parādījās otrā iedvesma.

Kopš tā raksta daudz kas ir noticis un attīstījies, bet joprojām tas vieglums ar kādu var strādāt ir vērā ņemams.

Ņemot vērā manu pēdējo gadu aizraušanos ar satura analīzi, izmantojot mašīnmacīšanos un pēdējā laikā “mākslīgo intelektu”, joprojām grūti atteikties.

Kopsavilkums

Tātad, mana izvēle par labu WordPress ir tā modularitāte, ne tikai pašā WordPress kā web aplikācijā, bet arī kā to var “uzbūvēt” no izstrādes un uzturēšanas viedokļa:

  • Docker konteineri;
  • CDN failu glabāšanai;
  • Automatizācijas;
  • Kontrolējama “piegāde”;
  • API, lai “sarunātos” ar citām informācijas sistēmām vai aplikācijām;

Daudzas lietas nav WordPress specifiskas, bet esu slinks, lai šobrīd aprakstītu citus risinājumus …un tas jau būtu cits raksts.

Šie un daudzi citi iemesli arī ir kādēļ pēdējās lapas ir tapušas tieši uz WordPress bāzes – ātrums un elastīgums.


Rakstīts 4 no rīta 🙂

Komentāri un diskusijas

3 atbildes uz “Atgriežoties pie WordPress kā satura vadības sistēmas”

  1. R (rolandinsh) tēls

    @rolandinsh … un tieši tikko vajadzēja šo blogu atjaunot un pēdējām #PHP un #WordPress versijām, kas notika ~5 minūšu laikā, ieskaitot nelielo skaitlīšu nomaiņu un testu.

  2. Aldis tēls
    Aldis

    Interesanti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.