AI

Artificial intelligence jeb latviski “Mākslīgais intelekts” (MI)

 • Mana mākslīgā intelekta aizraušanās: pozitīvās un negatīvās puses

  Mana mākslīgā intelekta aizraušanās: pozitīvās un negatīvās puses

  Mana aizraušanās ar mākslīgo intelektu ir bijusi gan pozitīva, gan negatīva pieredze. No vienas puses, tā man ir sniegusi iespēju iemācīties jaunas lietas un iesaistīties interesantos projektos. No otras puses, tā ir arī likusi man pavadīt vairāk laika iekštelpās un mazāk laika ārā.

 • Pateicoties MI neuzticos mākslas foto

  Pateicoties MI neuzticos mākslas foto

  Šāda neuzticība sūtītam saturam, izskatās, būs problēma man arī nākotnē pret jebkuru zemākas kvalitātes vai mākslinieciskāku attēlu, jo liksies, ka to radījis #AI . Par video parunāsim pēc kāda laika.

 • Gatavojot rakstu par mākslīgā intelekta (AI) rīkiem

  Gatavojot rakstu par mākslīgā intelekta (AI) rīkiem

  Ne visi AI rīki, kas sevi pozicionā kā AI rīki, tādi patiesi ir. Vai precīzāk kur beidzas viena funkcionalitāte un sākas tā intelekta daļa? Tā ir sanācis, ka mana runāšana par mākslīgā intelekta rīkiem ir novedusi pie pozitīvu procesu attīstības manā pašnodarbinātībā un vēlāk arī citur.

 • Privāts GPT “čatojot” ar taviem dokumentiem

  Privāts GPT “čatojot” ar taviem dokumentiem

  Izmēģināju uz pirmajiem dokumentiem – Latvijas Satversmi. Un patiešām – mācēja pārfrāzēt un atrast arī pēc vārdiem, kas tiešā veidā nav minēti tekstā, bet apzīmē noteiktu domu, vienlaicīgi mācēja arī izveidot kopsavilkumu. Arī laiks kādā izpildās vaicājums ir pieņemams

 • Vecie ieradumi atgriežas: saturs un ietvars

  Vecie ieradumi atgriežas: saturs un ietvars

  Kaut kā jātiek pāri tam un jādrukā un jāliek bildes. Kā redzams bildes pat vēl nav publicētas (arī tādēļ, ka šim blogam nav vieta bildēm vēl sagatavota), lai paspēlētos ar attēliem. (Zinošākie arī atradīs vaicājumu bildēs 🙂 )

 • Perplexity AI zina jaunākos notikumus

  Perplexity AI zina jaunākos notikumus

  Jauna diena un jauns #AI tests – Perplexity AI. Un ar pirmo jautājumu par jaunākajām ziņām, Preplexity AI atbildēja pareizi: par Latvijas uzvaru hokejā pār Zviedriju.